fbpx

Depresja wśród dzieci i młodzieży - szkolenie on-line

Szkolenie kierowane jest dla nauczycieli, pedagogów oraz rodziców dzieci w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym.

Dla wielu uczniów niezwykle trudny był okres ostatnich 3 lat, gdy z powodu pandemii nastąpiła przymusowa izolacja chociażby w obrębie życia szkolnego. Nauczyciele oraz rodzice zauważają niepokojące implikacje u dzieci, które powróciły do szkoły. Wśród powszechnie sygnalizowanych zachowań dzieci znajdują się obniżony nastrój, spadek motywacji, drażliwość, brak chęci do robienia rzeczy, które dawniej sprawiały im przyjemność. Szkolenie koncentruje się na identyfikowaniu symptomów ryzyka depresji, sposobach reagowania na nie, oraz tworzeniu wspólnej płaszczyzny w komunikacji rodzice - szkoła.

 

Program szkolenia:

  1.  Jak rozpoznać symptomy depresji u ucznia?
  2. Co może być przyczyną depresji?
  3. Jak działa mechanizm depresji?
  4. Co zrobić, kiedy podejrzewamy u dziecka depresje? Jak rozmawiać z dzieckiem? Jak rozmawiać z rodzicem?
  5. Jak wspierać dziecko, które ma obniżony nastrój/depresję?
  6. Ryzyko samobójcze.

Po ukończonym szkoleniu uczestnicy będą mieli wiedzę dotyczącą głównych objawów depresji w danej grupie wiekowej.  Poznają sposób percepcji świata i szkoły przez dziecko z ryzykiem depresji. Omówione zostaną strategie rozmowy z dzieckiem i z rodzicami. Omówimy także możliwe symptomy ryzyka samobójczego u dzieci w wieku szkolnym.

 

Materiały poszkoleniowe: Każdy z uczestników otrzyma materiały poszkoleniowe zawierające treści poruszone podczas szkolenia.

 

Termin: 28 kwietnia 2023

Czas trwania: 3 godziny dydaktyczne

Rozpoczęcie: godzina 18.00

Cena: 99,00 PLN

Imienny certyfikat ukończenia szkolenia.

 

Prowadzący: mgr Sławomir Urban, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Psychologiczne wspomaganie dzieci i młodzieży z trudnościami. Certyfikowany terapeuta wspomagania dzieci i młodzieży ze specyficznymi trudnościami w nauce. Od 2009 roku realizuje projekty terapeutyczno - szkoleniowe. W latach 2012-2017 założyciel i trener w  Akademii Rozwoju Osobistego w Wągrowcu, od 2017 prowadzi zespół gabinetów terapeutycznych.

 

 

Działalność gospodarcza nierejestrowana w 2023 roku + własny sklep internetowy   

Możliwość świadczenia usług w ramach działalności nierejestrowanej weszła w życie w 2018 roku na mocy Ustawy Prawo Przedsiębiorców. Ustawa ta zastąpiła obowiązującą dotąd Ustawę o swobodzie działalności gospodarczej. Działalność nierejestrowana daje podatnikom prawo do świadczenia usług i sprzedaży towarów bez konieczności tradycyjnej rejestracji firmy. Nie wymaga posiadania numerów NIP, REGON i konta bankowego oraz nie obliguje do prowadzenia księgowości. Działalność nierejestrowaną można prowadzić właściwie w każdej branży z wyjątkiem tych, które wymagają zezwoleń, koncesji lub licencji.

Dla kogo takie rozwiązanie jest korzystne?

Kto może, a kto nie może prowadzić działalności nierejestrowanej?

Jak rozliczać przychody z fiskusem?

Czy istnieją możliwości sprawdzenia własnych predyspozycji np. do prowadzenia działalności handlowej w sieci?

Na te i inne pytania odpowiemy na bezpłatnym webinarze 21 marca 2023 roku. Rozpoczęcie - godzina 19.00

WEBINAR BEZPŁATNY

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych